go to HOME pix

Prvá plavba

Aký zvoliť program plavby a akú posádku vytvoriť? Ponúkam Vám niekoľko tipov:

Pokiaľ idete na plavbu viaceré páry, alebo napríklad dve rodiny, je dôležité, aby ste mali podobnú predstavu o dovolenke a o tom, ako tráviť svoj čas. Problémom môže byť, ak sa stretnú napríklad nasledovné kategórie: rodina s malým dieťaťom, rodina s dospievajúcim dieťaťom a povedzme, seniori. Môže sa totiž stať, že jedna skupina chce svoj čas stráviť v prázdnej zátoke, iná v pokojnom prístave, a mládež napríklad noc v rušnom letovisku plnom diskoték.

Dovolenka na lodi sa počíta medzi aktívne formy oddychu pre pohodových ľudí. Zoberte si na ňu bežné dovolenkové oblečenie, plus vode odlonú bundu a aj teplé oblečenie, ak by sa ochladilo. Dôležité je, aby obuv, ktorú používate na lodi, mala bielu podrážku (sálová obuv), ktorá nerobí čierne čiary na palube. Tie sa pomerne ťažko odstraňujú.

Nezabudnite si teda: plavky (dá sa kúpať aj bez nich), plutvy, šnorchel, okuliare, hracie karty, rôzne adaptéry na 12V, nabíjačku bateriek, fotoaparát, kameru, lieky, cestovné poistenie, slnečné okuliare, šiltovky 2x, opaľovacie krémy,...